Historie společnosti

Historie závodu ve Slaném se datuje už od roku 1872, kdy započala výstavba výrobního závodu Společnosti Bolzano, Tedeso a spol. V průběhu let se výrobní program několikrát změnil od důlních zařízení, zařízeních pro cukrovary, mlýny a pivovary až po první státní zakázky pro námořnictvo a první parní lokomotivy. V roce 1927 má dokonce celý holding ČKD, do kterého společnost v té době vstoupila, 10 000 dělníků a 1 600 úředníků. Mezi světovými válkami patřila firma ČKD k páteřním podnikům československého průmyslu. V průběhu 2. světové války byla pak společnost zařazena do výrobního programu pro německou armádu. Od znárodnění v roce 1945 se hlavním programem stávají silniční stroje, jeřáby, vodní stavby a další. V 70. letech dostává závod nové vybavení v podobě strojů ze SRN a moderních počítačů. Díky moderní technice závod své zboží vyváží v 80. a 90. letech do celé RVHP. Po roce 1989 dochází k rozdělení závodu na několik částí, kdy později ČKD Slaný, a.s. kupuje norská společnost Harding. V roce 2015 se společnost dostává zpět do rukou českých vlastníků.

Proč byste měli chtít
výrobky od nás

Technický servis a prototyping
Technické a technologické oddělení a jeho každodenní fungování ve výrobním prostředí nám umožňuje optimalizovat cestu od návrhu k funkčnímu výrobku.

Flexibilita
Štíhlá organizace, projektové týmy a nástroje procesního řízení nám dávají unikátní možnost pružně reagovat na potřeby našich zákazníků. Tím šetříme náklady na obou stranách.

Rozsah výroby
Ke svařovaným konstrukcím přidáváme hydraulické a pneumatické komponenty spolu s elektrickou instalací, pohony a programováním řídících prvků. Celé zařízení vzniká v našem závodě.

Výrobní zkušenosti
Vysoce náročné projekty za poslední desetiletí ještě více umocnily řemeslnou zručnost, která firmu po celou její historii vždy zdobila.

Jsme blízko odkudkoli
Výborná geografická poloha firmy dává našim zákazníkům z Evropy skvělou možnost dostat se k nám na jednání a zpět v rámci jednoho pracovního dne.

Testování a certifikace
Nechceme být pouhými dodavateli polotovarů, naším cílem je dodávat zákazníkům kompletní funkční a ověřená zařízení schopna provozu.

Podívejte se na certifikáty kvality, kterými naše společnost disponuje.

Certifikáty

Rychlý kontakt

info@salten.cz +420 312 515 111    

© 2019 SALTEN s.r.o., všechna práva vyhrazena